Co a k čemu je SRZŠ?

Vážení rodiče, jak jistě víte (a pokud nevíte tak se teď dozvídáte), na naší škole působí Sdružení rodičů ZŠ Nedvědovo náměstí (takže jsme SRZŠ, ne SRPŠ). Rádi bychom Vám na zde přinesli několik základních informací i naší činnosti.

K čemu je vůbec SRZŠ?

V SRZŠ se organizují rodiče a mohou tak skrze SRZŠ vyjadřovat své zájmy jak vůči škole, kde se vzdělávají jejich děti, tak vůči zřizovateli školy, kterým je Městská část Praha 4 (v níž je většina rodičů zároveň voliči). Není-li Vám lhostejné, kde a jak se Vaše děti vzdělávají a chcete-li se propojit s ostatními podobně smýšlejícími rodiči, SRZŠ je tu právě pro vás.

Jak SRZŠ funguje?

SRZŠ je registrovaný spolek dle Nového občanského zákoníku. Základní organizační jednotkou jsou jednotlivé třídy, které si volí své zástupce – delegáty. Delegáti za všechny třídy se pak scházejí ve Shromáždění delegátů a volí si tříčlenný výkonný výbor. SRZŠ na základě podnětů posbíraných ve třídách pak jedná s ředitelem a vedením školy, podílí se na organizaci některých akcí nebo je přímo samo organizuje a jedná s MČ Praha 4 a dalšími subjekty.

Kdo v SRZŠ působí?

Delegáti za jednotlivé třídy a počty členů jsou uvedeni zde.

Co jsme za poslední dobu dokázali a co chystáme?

Je toho hodně a proto nejlepší způsob, jak se o činnosti SRZŠ dozvědět více je náš web www.srzs.cz, kde jsou jednotlivé aktivity uvedeny v článcích i s fotkami a také Facebooková skupina https://www.facebook.com/groups/nedvedak/

Doporučujeme také zaregistrovat se k odběru novinek do emailu, aby vám nic neuteklo – v pravém sloupci.

Jak je SRZŠ financováno?

Hlavním zdrojem příjmů jsou členské příspěvky. Více o členství v SRZŠ zde.

Velká část aktivit je kryta dobrovolnou prací některých aktivních rodičů bez nároku na honorář. Pokud chcete vypomoci, více se dozvíte zde.

Dalším zdrojem příjmů jsou granty od MČ Praha 4 a nebráníme se ani případným sponzorským darům:-)