Zpráva z akce: Předvánoční setkání 20. 12. u Podolky

Po úspěšné loňské předvánoční akci pod názvem “Zase spolu” se zpíváním, lampionky a svařákem v Yacht clubu CERE na Podolce jsme vás i letos pozvali na druhý ročník a jsme rádi za vaši hojnou účast. Zváni byli nejen všechny děti i rodiče, ale i celý učitelský sbor.

První zájemci se začali trousit už před půl šestou, což byl oficiální začátek akce. Přípravy letos trochu zkomplikovalo to, že třída 4.B měla těsně před akcí ve škole úžasné divadelní představení Malý princ, na nějž se bylo podívat několik delegátů, a dále to, že několik dalších delegátů bylo postiženo různými úrazy a nemocemi. Většina přípravných prací tak padla na Pavla Sýkoru, který se jich ovšem statečně zhostil a my mu za to děkujeme!

Stánek praskal ve švech…

Kolem šesté tak už na place u Podolky bylo velmi živo. Stánek s občerstvením praskal ve všech pod agilním vedením Hanky Noskové, přestože byla kvůli operaci na vozíku za podpory Ivy Tůmové a Karolíny Klementové. Slibovaný svařák byl sice kvůli technickým problémům bohužel studený, ale zareagovali jsme populistickým snížením ceny na nulu navzdory tomu, že se nekonaly žádné volby:-) Párky v rohlíku ale šly na dračku, stejně jako plovoucí lampionky přání.

V dílničce v klubu CERE bylo také živo, děti zde pod vedením Roberta Štěpánka a Marie Křivdové statečně vyráběly figurky do kolektivního díla – Betlému.

Kolektivní dílo dětí – Betlém
Vzácní hosté diskutují

Z pozvaných vzácných hostů se dostavili paní místostarostka Kotvová a pan zastupitel Míth, oba však vzhledem k času vánočnímu místo proslovů skromně preferovali svařák a neformální diskuse s rodiči a učiteli. Ostatní pozvaní hosté (pan ředitel Blecha i paní ředitelka Smažíková) se bohužel kvůli zaneprázdnění museli omluvit, ale pozdravili nás aspoň na dálku.

Pavel Sýkora u svého tématického stánku s petrolejkami vydával první vlnu ocenění těm, kteří dokončili orientační hru Tajemstvím starého Podolí. Hra je ovšem celoroční a kdo jí zatím nestihl, může se klidně zúčastnit kdykoli jindy.

V 19 hodin už byl na řadě netrpělivě očekávaný zlatý hřeb večera: Vyhlášení výsledků žákovské grafické soutěže. Výsledky vyhlásil předseda komise Robert Štěpánek a najdete je ve zvláštním článku

Následovalo už jen dopíjení teď již konečně teplého svařáku, který nám laskavě ohřáli dobrodinci v kuchyni restaurace. Celé to bylo domluvené skvělou paní učitelkou Irenou Dufkovou, za což jí rovněž tímto velmi děkujeme!

Přes drobné problémy se akce tedy vydařila a mnozí rodiče jí pochválili. Takže za rok snad opět na viděnou!

PS: Kdybyste nám s pořádáním akcí nebo něčím jiným chtěli pomoct, budeme rádi. Kontaktujte nás. A ověřte si prosím, že máte zaplacené příspěvky🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..