Podolí opět žilo sportem: 2. ročník soutěže Hledáme podolskou sportovní hvězdičku

V úspěšných věcech se má pokračovat a proto Sdružení rodičů ze Základní školy Nedvědovo náměstí na den 7.6.2018 připravilo pro děti již 2. ročník soutěže Hledáme podolskou sportovní hvězdičku. Po loňském velice vydařeném prvním ročníku, (který byl z naší strany tak trochu experimentem) jsme letos mírně upravili sportovní pravidla a bodování jednotlivých disciplín s cílem hodnotit skutečnou všestrannost malých závodníků. Dosažené výsledky nás nakonec přesvědčili, že to byl krok správným směrem a do budoucna se ještě pokusíme bodování „vypilovat“ tak, abychom soutěž udělali ještě dramatičtější.

Díky štědré podpoře Městské části Prahy 4 jsme letos mohli vyhlásit hned 16 kategorií věkových a jednu kategorii speciální. Děti celkem správně a rychle pochopily, že medaile tedy nejsou nedosažitelné a bojovaly o každou vteřinu i centimetr. Kdo zrovna nesoutěžil, mohl si vyzkoušet fotbalový trénink, florbalový minizápas nebo stále modernější rugby pod vedením oddílových trenérů.

Rušno bylo i u stánku s občerstvením, kde rychle mizely voňavé klobásky a cukroví napečené maminkami z našeho SRZŠ. Kolem 18. hodiny ruch na hřišti utichl a nastal první vrchol odpoledne – velká plyšákové loterie, ve které si účastníci soutěžní části, kteří absolvovali všechny disciplíny, mohli u pohádkového obra Karla vylosovat jednu ze zhruba sta plyšových hraček. Sláva to byla náramná a fronta veliká.

Mezitím naše digitální centrum dopočítalo výsledky a mohli jsme začít vyhlašovat vitěze. Samotnému vyhlášení soutěžního umístění předcházelo vyhlášení letošní novinky – ceny MČ Prahy 4 o největšího bojovníka. Příspěvek MČ nám v tomto roce umožnil zdůraznit hodnoty propagované již před více než sto lety baronem Pierrem de Coubertinem, tj. „Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se“, k čemuž dodáváme, „a bojovat“. Jakkoliv je Podolská hvězdička soutěží o vteřiny a body, občas se vyskytnou výkony, které se do žádných tabulek nevejdou a přitom jsou svojí hodnotou rovněž hodné ocenění. Proto jsme se letos rozhodli odměnit i toho, kdo byť nevyhrál, ukázal největší sportovní srdíčko a zápal. Adeptů bylo spousta, hlavně v mladších kategoriích, ale nakonec si nás všechny získal malý (2,5 roku) Dan, který, ač bezpečně nejmladší a nejmenší, prokázal neskutečnou bojovnost a chuť, neuhnul před ničím a právem si odnesl pohár pro největšího bojovníka. Přesně pro tyhle děti naši akci pořádáme a doufáme, že jich bude stále přibývat.

Závěrem velké poděkování všem, kteří se na celé akci organizačně podíleli. Jednak našim rodičům (logistika a výpočetní centrum šlapaly jako hodinky, catering M+M zásoboval účastníky všemožnými pochoutkami), dále Základní škole Nedvědovo náměstí za zapůjčení vybavení a jmenovitě paní učitelce Dobrovodské ze 3.B, která celou akci zajišťovala jako zdravotnice a ještě svým šarmem ozdobila závěrečný ceremoniál, TJ Sokol Podolí a Ing. Míthovi, bez jejichž podpory bychom tuto akci ani neuskutečnili, tělovýchovné jednotě VK Blesk za zapůjčení veslařského trenažeru a Zdeňkovi Hovorkovi za tradiční fotografickou dokumentaci. Čeho si jako loni obzvláště ceníme, byla dobrovolná výpomoc dětí z druhého stupně naší školy, jmenovitě Matyáše, Kláry, Terezy, Simony, Martiny, Marušky z 9. třídy, Marušky z 6. A, Aničky, Samuela a Matea, kteří ač v menším počtu, než loni, zvládli obsluhu jednotlivých stanovišť a prezenci. Tři hodiny na rozpáleném hřišti pomáhat malým dětem – klobouk dolů a palec nahoru.

Takže za rok touto dobou nashledanou a těšíme se na Vás.

This slideshow requires JavaScript.

Akce byla podpořena grantem MČ Praha 4.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..