Zpráva o spolupráci SRZŠ a školy na Expedici Šumava

Zpráva o spolupráci při realizaci akce Příroda nás naučí, jak se máme chovat k ní („Expedice Šumava 2017“) mezi spolkem Sdružení rodičů ZŠ Nedvědovo náměstí a Základní školou Praha 4,  Nedvědovo náměstí

  1. SRZŠ je příjemcem dotace od MČ Praha 4 na projekt Příroda nás naučí, jak se máme chovat k ní, jehož cílem je rozvíjet osobní vztah k přírodě prostřednictvím smyslového vnímání. Tento projekt byl realizován ve spolupráci se ZŠ Nedvědovo náměstí jako týdenní pobyt dětí v přírodě v penzionu Kodrea v obci Nové Hutě se zaměřením na získání znalostí o přírodních zákonitostech prostřednictvím zkoumání a ověřování získaných nových znalostí v praxi.
  2. Příspěvek ze strany SRZŠ získaný z grantu MČ Praha 4 ve výši 35 000 Kč (což při počtu 40 dětí odpovídá příspěvku 875 Kč na dítě) byl použit na úhradu části nákladů na ubytování. Vzniklá úspora následně umožnila zahrnutí dodatečných aktivit nad rámec původního rozpočtu, které by jinak musely být oželeny (např. lukostřelecký výcvik, výlet na Stezku korunami stromů, apod.) při zachování stejné ceny akce pro rodiče dětí.
  3. Příspěvek na akci ze strany SRZŠ byl po dohodě mezi SRZŠ, školou a poskytovatelem grantu MČ Praha 4 poskytnut jako gesto dobré vůle na všechny děti bez ohledu na to, že ne všichni rodiče jsou členy spolku.
  4. Ředitel školy i předseda SRZŠ společně apelují na všechny rodiče, kteří dosud nejsou členy SRZŠ, aby znovu zvážili své členství a stali se členy. Získání dotací a grantů na podobné akce, není automatické, ale vyžaduje ze strany orgánů SRZŠ čas a úsilí. Zapojení většího počtu rodičů do fungování SRZŠ může přinést další bonusy, nadstandartní aktivity a další výhody našim dětem. Silné a akceschopné SRZŠ je tak v zájmu školy.
  5. Informace o tom, jak funguje SRZŠ Nedvědovo náměstí a jak se stát členem jsou k dispozici na webu srzs.cz

 V Praze dne 5. 12. 2017

Ondřej Šrámek Josef Blecha

Podepsaná zpráva o spolupráci ke stažení zde.

Viz také dřívější článek o příspěvku SRZŠ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..