Rekonstrukce jídelny hotova!

Přes prázdniny proběhla rekonstrukce školní jídelny, která byla ve velmi nevyhovujícím stavu. K rekonstrukci významně přispělo SRZŠ a zejména náš člen, podolský patriot pan architekt Patrik Stašek. Podívejte se na fotky a stručné vysvětlení v čem rekonstrukce spočívala.

Stručná historie:

 1. O záměru rekonstrukce školní jídelny jsme vás informovali již loni. SRZŠ se na základě podnětu rodičů domluvilo s členem a podolským architektem panem patrikem Staškem, který připravil ideový záměr ve dvou variantách: menší (rekonstrukce stávající jídelny v suterénu) a větší (dostavba pavilonu ke škole na jejím pozemku). Tento návrh pan architekt připravil bez nároku na honorář.
 2. SRZŠ následně doručilo celou studii na Městkou část Praha 4, která ji na základě aktivity pana radního Jaroslava Mítha ve variantě rekonstrukce zařadila do rozpočtu na rok 2018 – o tom jsme informovali v článku přímo pana radního Mítha
 3. Těsně před začátkem prázdnin rekonstrukce skutečně začala a podařilo se jí přes prázdniny dokončit. Pan architekt Stašek prováděl průběžně autorský dozor.
 4. Dnes, na začátku školního roku, můžeme konstatovat, že více než roční práce mnoha lidí přinesla ovoce a škola má dnes jídelnu mnohem více vyhovující potřebným standardům.

Co byly hlavní problémy staré jídelny a jak se vyřešily?

 • Nedostatečná kapacita stávající jídelny
  • Na každé z 52 míst v roce 2016 připadalo 6,5 strávníka! Po rekonstrukci je míst 88, tedy cca 4 strávníci na místo, což přinese výrazné odlehčení.
  • Zároveň došlo k zpřístupnění druhého schodiště, které bylo plné harampádí a vytvoření šatny, čímž se usnadnil přístup pro první stupeň z druhé budovy a jeho lepšímu oddělení od druhého stupně.
 • Hygiena a akustika
  • Stará jídelna nebyla stavebně oddělena a docházelo k pronikání pachů a hlavně hluku do budovy školy. Chybělo také návazné sociální zařízení zejm. na mytí rukou atd.
  • Toto bylo stavebními úpravami a instalací potřebného vybavení a zařízení (umyvadla, akustické desky) vyřešeno

Podívejte se na foto níže:

Pokud Vám podobné projekty SRZŠ dávají smysl, prosím staňte se ještě dnes členem a podívejte se jak můžete pomoci i jinak, chcete-li.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..