Projekt rekonstrukce školní jídelny

Ve spolupráci s podolským patriotem, panem architektem Staškem, který sám do školy v dětství chodil a dnes do ní chodí jeho děti, jsme se podívali na možnosti rekonstrukce nevyhovující školní jídelny.

Na tomto místě chceme panu architektovi poděkovat, protože si na projekt vyšetřil v nabitém programu nemálo času a studii poskytl pro SRZŠ bezplatně. Studie má přitom hodnotu odhadem kolem 100 000 Kč!

 

Klíčové problémy jídelny jsou:

  1. Nedostatečná kapacita stávající jídelny, na každé z 52 míst v roce 2016 připadalo 6,5 strávníka!
  2. Hygiena – pronikání pachů do budovy, chybí návazné sociální zařízení, mytí rukou
  3. Chybí bezbariérový vstup i přístup do pater školy

Dalším problémem byl nedostatečný stav stavební dokumentace. Proběhlo vyhledání výkresů v archivu MČ Praha 4 a jejich digitalizace.

Byly navrženy dvě varianty řešení:

  • Varianta A (malá) počítá s dispoziční úpravou a menšími stavebními úpravami v rámci budovy školy. Vedla by ke zvýšení kapacity z 52 na 88, snížení 6,5 směnného provozu na zhruba 4 směnný a tím snížení čekací doby, výrazné zlepšení komfortu, oddělení starších dětí od mladších.
  • Varianta B (velká) řeší navýšení kapacity jídelny formou dostavby na školním pozemku v úrovni suterénu. Komfortně by řešila stravování a související hygienické nároky. Byla by však mnohem nákladnější a administrativně složitější.

Obě varianty se navzájem nevylučují, lze realizovat nejdříve levnější a rychlejší Variantu A a následně uvažovat nad Variantou B.

Studie byla předána zřizovateli školy (MČ Praha 4), který přislíbil její zvážení a zahrnutí do návrhu rozpočtu MČ na rok 2018.

O dalším vývoji Vás budeme informovat.

Celá studie je ke stažení zde: Studie rekonstrukce školní jídelny (27 MB)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..