Pomoc znevýhodněným dětem a rodinám

SRZŠ Nedvědovo náměstí spolupracuje na projektu PATRON, jehož cílem je rychlá a cílená pomoc sociálně a zdravotně znevýhodněným dětem a rodinám.

PATRON pomáhá dětem, které neměly v životě štěstí.

Honzík chodí do třetí třídy a má další dva sourozence. Maminka s nimi zůstala sama a je pro ni velmi těžké hradit všechny mimoškolní aktivity.  Celá třída má jet na lyžařský výcvik a Honzík asi nepojede. Paní učitelka poradí mamince, aby se obrátila na PATRON. My pro Honzíka peníze na lyžařský výcvik vybereme.

PATRON je charitativní projekt, jehož smyslem a cílem je pomáhat sociálně a zdravotně znevýhodněným dětem a jejich rodinám v celé České republice. Jádrem naší práce je zveřejňování příběhů dětí, které neměli v životě štěstí. Pro každé dítě a jeho příběh se snažíme získat finanční prostředky, které by pokryly jeho konkrétní potřeby. Takovými potřebami mohou být zdravotní pomůcky, sportovní vybavení, uhrazení zájmového kroužku nebo vzdělávání, ale i další pomoc rodinám s dětmi v nouzi.

Na cílovou částku se libovolným příspěvkem skládá více jednotlivců. Pracovníci projektu PATRON poctivě ověřují všechny informace o rodině a dítěti a garantují tak pravdivost příběhu.

Každý může přihlásit do projektu příběh dítěte a stát se patronem (osobou, která se zaručí za pravdivost příběhu), stačí k tomu pouze souhlas zákonného zástupce. Mezi našimi patrony máme učitele, vedoucí zájmových kroužků, pracovníky neziskových organizací, pracovníky OSPODu nebo rodinné přátele.

Máte-li v okolí dítě, které potřebuje pomoci, nenechávejte si to pro sebe. Znáte rodinu, která si nemůže dovolit zaplatit zdravotní pomůcku pro své dítě? Víte o dítěti, které nechodí na obědy do školní jídelny, protože na to jeho rodina nemá peníze? Potřebuje pomoc Vaše dítě? Podělte se o jejich příběhy a pomozte nám vrátit jim naději na lepší zítřky.

Pomůžeme!

Jako možného patrona můžete oslovit i někoho z delegátů SRZŠ (jejich seznam je zde).

Podrobné informace:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..