Po hektickém školním roce přejeme hezké prázdniny!

Letošní školní rok byl opravdu hektický a plný zvratů. Ale snad můžeme říci, že nás rodiče kolem školy i učitele aspoň trochu stmelil a ukázal, že když se Podolí semkne, tak se mohou dít věci:-) Připomeňme si tedy, co všechno se tento školní rok odehrálo…

Školní rok 2018/2019 jsme zahájili se zbrusu novou školní jídelnou, kterou přes léto zrekonstruoval zřizovatel školy, MČ Praha 4. Celá akce proběhla i díky přispění našeho Sdružení, ale zejména díky vydatné pomoci pana architekta Staška.

V půlce září jsme se s mnohými z vás potkali na vydařeném Festivalu vodních sportů a mezinárodní kuchyně v loděnici Blesk. V listopadu a prosinci si pak děti mohly díky grantu, který SRZŠ získalo od MČ Praha 4, vyzkoušet další netradiční sporty – tentokrát to byla oblíbená lukostřelba. Náš místopředseda Pavel Sýkora také připravil výjimečnou dobrodružnou rodinnou hru Tajemství starého Podolí.

V čase adventním jsme zorganizovali již podruhé předvánoční setkání u Podolky tentokrát s poněkud vlažným svařákem:-), s vypouštěním plovoucích lampionů, s kooperativní výrobou betléma a s vyhlášením nového loga SRZŠ.

Již zkraje školního roku byla oznámena rezignace bývalého ředitele Blechy ke konci kalendářního roku. Situace ve škole dlouhodobě rozhodně nebyla nijak zvlášť příznivá. Na podzim proběhlo výběrové řízení na nového ředitele, avšak bezvýsledně. Aby škola do nového roku nevstupovala bez vedení, byla tedy od ledna vedením školy pověřena dočasně do vybrání nového ředitele či ředitelky paní ředitelka Smažíková ze ZŠ Ohradní. Ta ihned začala komunikovat jak s učitelským sborem, tak i s rodiči a školu pomohla výrazně manažersky stabilizovat. Jedním z problémů které bylo třeba vyřešit, byly odbory vzniklé ze ne zcela vyjasněných okolností v posledních dnech bývalého vedení. To se však podařilo a dnes odbory ve škole již fungují standardně a konstruktivně.

V dalším konkursu byla vybrána nová paní ředitelka Klupáková, která na naší škole před cca 10 lety působila jako učitelka. Následně byla jmenována ředitelkou 1. května. Bohužel to však neklapalo a paní ředitelka ve zkušební době v polovině června odstoupila. Školu nyní tedy vede statutární zástupce Martin Běloušek a v příštím školním roce lze očekávat vypsání dalšího konkursu.

Bohužel, tato situace s opakovanými konkursy v dnešním školství podle všeho není zcela neobvyklá a rád bych proto znovu poděkoval všem našim učitelům, kteří v této době plné turbulencí vytrvali a soustředili se na to nejpodstatnější: zajištění kvalitní výuky pro naše děti.

Jako malé poděkování za vytrvalost našemu pedagogickému sboru jsme ke konci školního roku ve spolupráci s několika aktivními učitelkami zorganizovali akci „Nedvěďák sobě“. Upřímně řečeno, 14 dní před koncem školního roku a před prázdninami jsme nevěděli, co máme čekat. Ale k dnešnímu dni je na speciálním účtu díky darům více než třiceti rodičů nasbírána neuvěřitelná částka 164 000 Kč, což je už více než polovina cílové částky, za kterou už půjde vymalovat podstatnou část školy. Malování proběhne až v srpnu, takže akci zatím neukončujeme a bude možné přispět ještě celý červenec.

V průběhu školního roku se naše Sdružení snažilo přispívat ke zlepšování komunikace mezi rodiči i učiteli řadou aktivit a akcí, od již zmíněného podzimního velmi vydařeného Festivalu vodních sportů v loděnici Blesk, přes adventní setkání až po tradiční sportovní den „Hledáme podolskou sportovní hvězdičku“ s rekordní účastí a letním happeningem „Vítání léta“. Podpořili jsme také drobným ale rychlým příspěvkem akce jednotlivých tříd.

Slovy našich dětí by se to dalo myslím shrnout takto: „bylo to hustý, ale dali jsme to.“ Užijte si prázdniny a těšíme se na další školní rok, protože víme, že za školou stojí silná parta učitelů i rodičů. A my se jen tak nedáme! Uvidíme se už v září na dalším Festivalu vodních sportů! Sledujte web i facebook.

Pokud se vám aktivity SRZŠ líbí a chcete do toho jít s námi, zvažte prosím své zapojení. Jak můžete pomoci?

Autorem úvahy je Ondřej Šrámek. Článek není oficiálním stanoviskem SRZŠ, ale pouze názorem autora.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..