Online výuka na naší škole

V tomto týdnu proběhlo jednání SRZŠ s vedením školy ohledně online výuky a jak jí jako Sdružení můžeme podpořit. V článku se dozvíte více. Sledujte také web školy.

Jednání se za rodiče účastnil předseda SRZŠ Ondřej Šrámek a pan Šonka z firmy G-Data (rodič 2 dětí na škole), kterému velmi děkujeme za pomoc!

  • Hlavním zájmem SRZŠ je, aby probíhala efektivně online výuka co nejdříve a rodiče nedostávali jen seznamy úkolů, co s dětmi mají za týden udělat. Navíc je dle nás pravděpodobné, že karanténa potrvá déle, než bylo oznámeno, a i pokud skončí, je pravděpodobné, že se v průběhu následujících měsíců a let bude ještě vícekrát opakovat (koronavirus magicky nezmizí). Škola by se tedy měla připravit tak, aby byla schopna plynule přecházet z prezenční do distanční formy výuky a zpět a to i několikrát do roka.
  • Škola má zájem stejný, nicméně vzhledem k měnícím se závazným pravidlům (nejprve vyhlášena střídavá výuka na druhém stupni a prezenční na prvním, následně změněná na distanční pro celou školu) to nešlo tak rychle zorganizovat. Pracuje se však na tom a od pondělí 19/10 by vše mělo fungovat.
  • Na druhém stupni, kde se střídají učitelé, bude výuka víceméně dle rozvrhu (kromě předmětů, které nelze typu HV, TV vaření), učitelé budou docházet do (prázdných) tříd, kde už jsou/budou nainstalované počítače a budou vyučovat odtud žáky připojené online (již to takto funguje s áčky druhého stupně a zavede se i pro béčka)
  • Na prvním stupni bude ponechána větší volnost na třídních učitelích (volba mezi skupinovým učením a individuálním – přiměřeně k věku dětí), pan ředitel ocení zpětnou vazbu od rodičů co funguje a co ne.
  • Ohledně hardwarového vybavení a IT se situace ve škole zlepšuje, jsou instalovány nové počítače, mají dorazit další ze speciálních peněz z MŠMT, upgraduje se připojení školy od UPC na rychlejší, dořešuje se rozvod Internetu ve škole. Od IT služeb byl konečně za použití advokáta odstaven předchozí neschopný poskytovatel, nyní IT spravuje důvěryhodná standardní firma.
  • Zkušeností z dalších škol potvrzují efektivitu využívní Google G-suite (zahrnuje mj. Classroom a Meet) pro online výuku. Příští týden proto co nejdříve proběhne první školení pro učitele, jak G-Suite efektivně používat, zajištěné zkušeným technikem z firmy G-Data, který následně bude k dispozici jako podpora pro učitele, aby náběh byl co nejefektivnější. SRZŠ tuto službu zafinancuje.

Připomínáme, že aby SRZŠ mohlo škole pomáhat, potřebuje mít z čeho. Členské příspěvky jsou hlavním příjmem SRZŠ. Zkontrolujte si prosím, zda máte zaplaceno. Info jak je zaplatit najdete zde. Děkujeme!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..