J. Míth: Kultura stolování na ZŠ Nedvědovo náměstí bude konečně kulturní!

Co ten divný název znamená? To, že na Nedvědově náměstí máme největší počet strávníků na jednu židličku v jídelně na celé Praze 4 a že tento počet převyšuje dvojnásobně optimální normu a to škola nemá ještě naplněnu kapacitu! Co se s tím dá udělat?

Odpověď a návod k řešení naštěstí máme. Dáte dohromady pár správných rodičů ze SRZŠ, ti se shodnou, že kapacita jídelny je skutečně problém a musí se s tím něco udělat. Pak je důležité, aby nezůstali u toho „SE“, ale byli to rodiče, co s tím JDOU něco udělat.

A právě takové máme v SRZŠ Nedvědovo náměstí. Nejen, že se dali dohromady a šli s radnicí vyjednávat o řešení problému, ale hlavně šli problému naproti a díky obětavosti dalšího z rodičů pana architekta Staška připravili už předprojektovou studii možných řešení. To se pak už nedá odmítnout, i kdyby seděl na radnici někdo jiný než zrovna já, který mám na Nedvěďáku taky své děti.

Jsem moc rád, že vám mohu oznámit, že 6. 12. zastupitelstvo Prahy 4 schválilo rozpočet na rok 2018 a investiční akce rozšíření jídelny na ZŠ Nedvědovo náměstí je tam schválená a pevně zakotvená. Od nového školního roku by tak naše děti již měly stolovat v důstojnějších podmínkách a s daleko menšími frontami. Velké poděkování na adresu SRZŠ!

S pozdravem

Jaroslav Míth

radní pro školství Praha 4

 

My za SRZŠ dodáváme, že děkujeme MČ Praha 4 a panu radnímu Míthovi za podporu a těšíme se, až se tento palčivý problém naší školy zlepší. Další informace:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..