Zpráva z akce: Festival vodních sportů a mezinárodní kuchyně

Jak si příjemně užít páteční odpoledne, zabavit děti a při tom poznat ostatní rodiče? Sdružení rodičů ZŠ Nedvědovo náměstí (SRZŠ) u příležitosti zahájení školního roku zorganizovalo Festival vodních sportů a mezinárodní kuchyně. A co se tam dělo? To zjistíte v tomto článku.

Začal nám nový školní rok a spolu s ním se naplno rozjely kurzy vodních sportů, které v rámci rozšířené výuky tělesné výchovy absolvují žáci druhého stupně. Šesťáci se věnují jachtingu v Yacht Clubu CERE, sedmáci si vyzkouší, jak náročné je veslování pod dohledem trenérů VK BLESK a konečně osmáci se na KVS Praha seznámí s různými disciplínami kanoistiky.

Všechny tyto sporty mají v Podolí dlouhou tradici a plynně navazují za profilový sport naší školy, kterým je již 50 let plavání.

V rámci SRZŠ jsme všechny spolupracující oddíly vodních sportů sezvali na jedno místo, do loděnice VK BLESK, kde si děti všech věkových kategorií mohly vyzkoušet veslování na vodě i na trenažeru, zapádlovat si na dračí lodi, otestovat svou sílu na jachtařském trenažeru a prohlédnout si sportovní lodě všech kategorií. K dispozici byli i kvalifikovaní trenéři všech zmíněných sportů.

Pravidla bezpečnosti a zásady první pomoci u vody dětem i dospělým názorně demonstrovali záchranáři z Vodní záchranné služby společně s jejich maskotem, žabákem Kvakym.

Na festivalu nikdo nesmí mít hlad ani žízeň. Zejména když máme ve škole šikovné rodiče – cizince, kteří nám na festival připravili ochutnávku svých tradičních jídel. Ochutnat jsme tak mohli pochoutky z Indonésie, Nigérie či Ugandy. Některá jídla si děti i rodiče zkusili na místě vyrobit.

Menším dětem se moc líbily kreativní dílničky, které nám připravily šikovné dámy ze studia Šamamky.

Svůj smysl pro hudbu a rytmus si pak všichni otestovali při skupinovém bubnování pod vedením profesionálů z Carton Cajon.

Oheň, opékaní špekáčků a hudební vystoupení Tomáše Grohregina s kytarou pak už jen pěkně dotvořily atmosféru příjemného odpoledne u vody.

Děkujeme Městské části Praha 4 za finanční podporu a se všemi se budeme těšit na další akci SRZŠ!

Nezapomeňte se podívat na Facebook a přidat se do naší skupiny, kde jsou i fotky z akce

Za spolupráci děkujeme:

  • VK Blesk – veslování
  • Yacht klub CERE – jachting
  • KVS Praha – kanoistika
  • “U vody bez nehody” – workshopy bezpečného chování u vody
  • Šamamky – tvůrčí dílny pro děti
  • Carton Cajon – skupinové bubnování na cajony
  • Tomáš Grohregin – hudební vystoupení s kytarou
  • mezinárodní kuchyně (Indonésie, Uganda, Nigerie)
  • a samozřejmě našim dámám ze SRZŠ obsluhující občerstvení


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..