Akce „Nedvěďák sobě“

Vážení rodiče, blíží se letní slunovrat, Svatojánská noc, která nám přináší možnost oprostit se od starého a přivítat čerstvou energii. To bychom rádi u příležitosti naší akce Vítání léta zkusili i u nás na „Nedvěďáku“.

Čekají nás dva měsíce letních prázdnin a to je skvělá příležitost zvelebit naši školu, aby se nový školní rok odstartoval ve vší parádě.

Mnozí víte, že škola (zejména velká budova) byla bohužel dlouhodobě zanedbávána. Mnohé učebny vašich dětí jsou v žalostném stavu, jak můžete vidět ve fotogalerii níže. Vedení radnice, se kterým dlouhodobě úzce spolupracujeme, tento pocit sdílí. Rádi bychom proto navázali na úspěšnou spolupráci mezi naším Sdružením, školou a radnicí na rekonstrukci jídelny z loňského roku. Nechceme jen pasivně čekat s nataženou dlaní v dlouhé řadě žadatelů, ale chceme vyjít škole aktivně vstříc.

Vyhlašujeme proto možnost poslání dobrovolného daru na transparentní účet našeho Sdružení, který bude využit na vymalování a zútulnění tříd pomocí koberců v průběhu léta, aby naše děti mohly v září nastoupit do o trochu hezčí a útulnější školy. Jedná se o nutnou „první pomoc“, jejíž naléhavou potřebu pociťují jak děti, tak učitelé.

Cílovou částku, kterou bychom rádi vybrali je 300 000 Kč. Oslovujeme proto nejen jednotlivce, ale i firmy, které mohou sponzorským darem za dobrým účelem posílit svou reputaci.

V případě, že se nevybere dost peněz na všechny třídy, bude se postupovat od nejvíce zanedbaných tříd, samozřejmě v koordinaci se školou. Podobně, pokud se vybere více, peníze využijeme na nějaký související účel.

Chcete přispět?

 1. Pošlete Vámi zvolenou sumu na transparentní účet Sdružení číslo 2401641860 / 2010 pod unikátním variabilním symbolem, který si sami vymyslíte.
 2. Pošlete zprávu s tímto variabilním symbolem na email predseda@srzs.cz a následně Vám zašleme půlstránkovou darovací smlouvu, kterou budete moci také využít při odpočtu daně z příjmu. Tento krok je bohužel potřeba z účetních důvodů a pokud jej přeskočíte, budeme vám muset dar poslat zpět a nebudeme ho moci využít.
 3. Na stav transparentního účtu se kdykoli můžete podívat zde.
K platbě v mobilní aplikaci můžete využít i tento QR kód (vymyslete si prosím nějaký variabilní symbol)

2 thoughts on “Akce „Nedvěďák sobě“”

 1. Dobrý den, v příspěvku je uvedeno :
  Mnohé učebny vašich dětí jsou v žalostném stavu, jak můžete vidět ve fotogalerii níže. Vedení radnice, se kterým dlouhodobě úzce spolupracujeme, tento pocit sdílí.
  Zajímalo by mě, co konkrétně radnice dlouhodobě pro zlepšení situace na škole dělá? Paním učitelkám i vám fandím a vážím si toho, že se po tolika letech špatného fungování vůbec najde někdo, kdo má energii něco zlepšit, ale toto je podle mě povinnost zřizovatele.
  Díky moc

  1. Dobry den a diky za reakci. Presne tento pocit jsem mel na zacatku take. Ale po mnoha absolvovanych jednanich jsem ho zmenil. Radnice se nam opravdu snazi maximalne vychazet vstric a jednani jsou konstruktivni. Ale Praha 4 ma desitky skol a rozpocet neni nafukovaci. O konkretnim hospodareni s prostredky navic rozhoduje vedeni skoly a bohuzel minule vedeni po leta udrzbu skoly nebralo jako hlavni prioritu. Nezapomenme prosim take na to, ze loni do nasi skoly bylo Prahou 4 investovano nekolik milionu na rekonstrukci jidelny. Nicmene prispevek je samozrejme 100% dobrovolny a respektujeme rozhodnuti kazdeho se podilet, nebo ne.
   Diky, Ondrej Sramek, predseda Sdruzeni

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..